Paradoxy nekonečnosti

Paradox nekonečnosti

Lenka Vilhelmová a Josef Lorenc

V Galerii Bernarda Bolzana se představí dva autoři - grafička a malířka Lenka Vilhelmová a sochař Josef Lorenc, kteří budou prezentovat svá díla pod názvem Paradox nekonečnosti. Součástí expozice budou kresebná, malířská, grafická a sochařská díla, která se navzájem prolínají a obsahově doplňují. Název výstavy odkazuje na známý text B. Bolzana Paradoxy nekonečna, neboť jsou některé umělecké artefakty vystavujících přímou analogií tohoto díla. Nekonečnost je do určité míry velmi abstraktním pojmem, který v sobě skrývá mnohé konkrétnosti; nekonečno v počtu bude prezentované například příběhem páteře u Josefa Lorence či nekonečno v čase v příbězích jednoho opakujícího se motivu vyprávěných Lenkou Vilhelmovou, a to vše zastřešené v nekonečnosti prostoru.

Lenka Vilhelmová (*1957 v Praze)

studovala na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Ladislava Čepeláka a na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě získala docenturu pro volné umění a design. Ve své grafické i malířské tvorbě kombinuje klasické postupy s netradičními technikami, s chutí experimentuje a ráda svými pracemi vstupuje do prostoru. Je držitelkou mnoha ocenění; v  roce 2019 získala Cenu Vladimíra Boudníka.

Josef Lorenc (*1958 v Českých Budějovicích)

absolvoval SPŠK Bechyně, Pedagogickou fakultu v Českých Budějovicích a postgraduální doktorské studium na Fakultě výtvarných umění univerzity v Radomu (PL) u prof. A. Olszewského. Zabývá se designem užité keramiky, realizacemi v architektuře, volnou keramickou plastikou a reliéfem, medailérstvím a příležitostně i sklářskou tvorbou.

Kurátorka: Zuzana Duchková

Místo konání: Galerie Bernarda Bolzana, Těchobuz

Termín konání: 3. 7. – 31. 7. 2021

Vernisáž: 3. 7. 2021 v 15.00

PDF RTF
zpět na menu
KONTAKT MAPA WEBU

Kontaktní spojení

Úřední hodiny

ADRESA ÚŘADUTěchobuz 60,
395 01 Pacov
TELEFON565 443 900
FAX565 443 960
MOBILNÍ TELEFON724 192 514
E-MAILobec@techobuz.cz
STŘEDA9.00 - 11.00

Copyright 2013 Těchobuz
Webdesign Estetica s.r.o.

Webová verze