Krajina(jiná)

KRAJINA(JINÁ)

 

V sobotu 2. září 2023 od 15 hodin se v galerii Bernarda Bolzana v Těchobuzi koná odpolední setkání u příležitosti vernisáže výstavy několika desítek umělců tradičně organizované malířkou Karolínou Mitášovou a keramičkou Helenou Giras-Kozákovou z jejichž iniciativy vzešel tento společný projekt poprvé v roce 2009. Výstava obrazů, plastik, objektů a instalací nazvaná tentokrát KRAJINA(JINÁ) potrvá do 30. září 2023 a otevřena bude na vyžádání v infocentru.

Tato zajímavá expozice nepředstavuje žádný koncept spojující tři desítky vystavujících. Nelze ani tvrdit, že se jedná o volné sdružení výtvarníků, protože celé to společenství je pouze volné (!) nikoliv sdružující a to jak generačně, společným studiem, ani výtvarným pojetím. Někteří z vystavujících tvůrců jsou přáteli, někteří známými a mnozí známými známých. Společnou vazbou je tedy pouze téma výstavy nazvané příznačně a možná i trochu přízračně KRAJINA(JINÁ). Část zúčastněných umělců opravdu pracuje v plenéru, jiní využili příležitost prostřednictvím zadání hledat krajiny své imaginace a další dokonce zobrazují „krajiny“ uložené kdesi v sobě – jsou to krajiny zbavené přírodního motivu a vizuálního sepjetí s realitou. Existují prostě krajiny vnější, krajiny vnitřní a jsou krajiny jiný (pokud si mohu dovolit trochu gramatické nadsázky?).

Přijďte se potěšit, pobavit se, třeba si i postěžovat, či postesknout a nebo pookřát mezi díly třiceti velmi individuálních osobností soudobé výtvarné scény. Pojďte nahlédnout do KRAJIN, které jsou JINÉ, stejně jako jsou různí a jiní jejich autoři a autorky.

PDF RTF
zpět na menu
KONTAKT MAPA WEBU

Kontaktní spojení

Úřední hodiny

ADRESA ÚŘADUTěchobuz 60,
395 01 Pacov
TELEFON565 443 900
FAX565 443 960
MOBILNÍ TELEFON724 192 514
E-MAILobec@techobuz.cz
STŘEDA9.00 - 11.00

Copyright 2013 Těchobuz
Webdesign Estetica s.r.o.

Webová verze