Zajímavosti v okolí do 40 - 50 km

Žirovnice

(www.zirovnice.cz)

Zámecký areál Žirovnice
ZÁMEK: 
Expozice Nástěnných gotických fresek z 15. století
Expozice Květiny na šlechtickém sídle 
ŠPÝCHAR:

Expozice Venkovských tradic a řemesel
Keramický betlém: Život na vesnici 
PIVOVAR:
Expozice Knoflíkářství/ Perleti
Expozice Historických šicích strojů
Expozice Ukázky pivovarnictví

Český Šternberk

(www.hradceskysternberk.cz)

Pokud vás neustále uchvacují historické památky, vzniklé před několika staletími, nezapomeňte se vydat do městyse Český Šternberk, kde najdete původně raně gotický hrad z poloviny 13. století. Poboření hradu v 15. století a přestavba v raně barokním stylu ve století sedmnáctém vám již nepředstaví hrad Český Šternberk ve své původní podobě, ale i tak vás prohlídka uchvátí. Uvnitř se podíváte na cenné obrazy, nábytek, miniatury, sklo, lovecké zbraně, rytiny z třicetileté války nebo na stříbrné nádobí.

Ledeč nad Sázavou

(hrad.ledecns.cz)

První zmínka o lokalitě pochází z roku 1186, kdy kněžna Eliška darovala ves Ledeč řádu johanitů. S predikátem pánů Někdy v první polovině 13. století byl na výrazném ostrohu mezi pravým břehem řeky Sázavy a Olešenským potokem postaven jednoduchý hrad bergfritového typu

Kácov

(www.kacov.cz)

První zmínka o městečku pochází z roku 1318. Mezi nejvýznamnější památky patří renesančně-barokní zámek postavený v letech 1726-33 kněžnou Annou Marií Toskánskou (1672 - 1741). Zámek je propojen chodbou s další památkou – s farním chrámem Narození Panny Marie, přestavěném v roce 1862. V němž jsou uloženy ostatky sv. Liberáta. Na náměstí se nachází unikátní sousoší Panny Marie a Čtrnácti svatých pomocníků z červeného pískovce. V blízkosti Kácova, na levém břehu Sázavy, se nacházejí také zbytky bývalé tvrze. 
Nejznámějším kácovským rodákem je Jan Valerián Jirsík (1798 - 1883), který se stal biskupem budějovickým. Naproti kostelu se nachází jeho rodný dům (původně renesanční) s pamětní deskou. Dům dnes slouží jako radnice a infocentrum. 
V roce 1457 byl v Kácově založen pivovar, kde se i v současnosti vaří výborné pivo.

Počátky

(www.pocatky.cz)

Počátky - městečko na rozhraní Čech a Moravy v kraji Vysočina je místem klidu a pohody. Množství historických památek, příjemné životní prostředí, řada rybníků, mimořádně čistý vzduch, cesty roubené alejemi stromů, hluboké lesy s kopcovitým terénem jsou hodnoty, které je činí zajímavým.

Památky a zajímavosti Počátek a okolí:

Soběslav

(www.musobeslav.cz)

Soběslav je město, kde v současné době žije necelých 7300 obyvatel. Leží na soutoku Lužnice a Černovického potoka v malebné jihočeské krajině 20 km jižně od Tábora.
Na počátku svého vzniku byla Soběslav osadou na křižovatce dvou zemských cest - cesty Vitorazské vedoucí z Rakouska a Solné (Zlaté) stezky.
První písemná zmínka o Soběslavi je z roku 1293, kdy již byla majetkem pánů z Rožmberka. V roce 1390 obdržela od Jindřicha z Rožmberka městská práva. Počet domů tehdejšího města odpovídal asi počtu domů v nynějším vnitřním městě; předměstí nebyla žádná. V současné době je město rozprostřeno daleko za své původní hradby.
Soběslav je turisticky atraktivní množstvím kulturních památek, krásnou přírodou a je také přirozeným centrem pro své okolí. 

Zámek Konopiště 

(www.zamek-konopiste.cz/index.php?jaz=CZE&ID=0)

KONOPIŠTĚ byl založen jako gotická pevnost po vzoru francouzských kastelů koncem 13.století, biskupem TOBIÁŠEM Z BENEŠOVA. Postupem času se na Konopišti vystřídalo mnoho šlechtických rodů, mezi jinými ŠTERNBERKOVÉ, HODĚJOVŠTÍ Z HODĚJOVA, VRTBOVÉ Z VRTBY a LOBKOWITZOVÉ. V roce 1887 koupil panství arcivévoda FRANTIŠEK FERDINAND D'ESTE a přebudoval Konopiště na velkolepé sídlo budoucího císaře. Zámecké místnosti byly vybaveny muzeálními sbírkami, jejichž základ pochází z tzv. modenského dědictví.

zpět na menu
KONTAKT MAPA WEBU

Kontaktní spojení

Úřední hodiny

ADRESA ÚŘADUTěchobuz 60,
395 01 Pacov
TELEFON565 443 900
FAX565 443 960
MOBILNÍ TELEFON724 192 514
E-MAILobec@techobuz.cz
STŘEDA9.00 - 11.00

Copyright 2013 Těchobuz
Webdesign Estetica s.r.o.

Webová verze