Ekozahrada

Projekt založení a vybudování ekozahrady na principech permakulturního hospodaření podnikatele Ing. Otty Stránského, který nás bude na těchto stránkách seznamovat a provázet celým procesem tvorby.

Otto říká:
„Permakultura ve stručnosti znamená citlivé naladění se na přírodu, objevení jejích principů a sladění se s nimi. Tím docílíme trvale udržitelného způsobu života. V oblasti budování zahrady to pak konkrétně znamená poskládat jednotlivé rostliny a přírodní prvky tak, jak by je poskládala sama příroda. Je tak zajištěna spolupráce rostlinné a živočišné říše bez nutnosti opakované úmorné práce člověka a ještě máme z takového uspořádání estetický, energetický a hmotný užitek. Byl bych rád, kdyby tento projekt byl projektem nás všech. Abychom se na něm učili a znovuobjevovali zapomenuté zákonitosti stvoření, abychom se radovali z nepřeberných krás, které příroda dovede vyčarovat. Rád přivítám v ekozahradě každou bytost, jejíž srdce je naplněno láskou.“

Ekozahrada mapaEkozahrada mapa

Přátelé, vítám vás na těchto stránkách. Budu vás zde průběžně seznamovat s postupem prací, resp. s budování ekozahrady, která vzniká v katastru Obce Těchobuz (viz mapka). Chtěl bych zde poděkovat vedení a zastupitelstvu Obce Těchobuz, že mi tento sen a vizi umožnilo. Děkuji i všem občanům Těchobuze, kteří se 28. června 2013 zúčastnili mé prezentace projektu a souzní s ním. Nesmírně si vaší podpory vážím. Rád bych, abychom komunikovali nejen osobně, ale i na těchto stránkách prostřednictvím fóra, které zde bude otevřeno.

Pozemek jsem dostal do pronájmu od Obce Těchobuz 11. června 2013. V průběhu srpna se mně podařilo za vydatné pomoci mého syna vyčistit střední část pozemku, kde jej protíná potok Barborka, od kopřiv a náletových dřevin a hlavně odvětvit, částečně pořezat a odklidit mohutné staré padlé kmeny, vyvrácené pravděpodobně vichřicí a při povodni. Pak už jsem musel zpět do Prahy, kde připravuji stěhování a trvalé přesídlení do Těchobuze.

Ekozahrada v permakulturním pojetí

A teď několik obrázků, jak taková ekozahrada v permakulturním pojetí může vypadat:

EkozahradaEkozahradaEkozahrada

PDF RTF
zpět na menu
KONTAKT MAPA WEBU

Kontaktní spojení

Úřední hodiny

ADRESA ÚŘADUTěchobuz 60,
395 01 Pacov
TELEFON565 443 900
FAX565 443 960
MOBILNÍ TELEFON724 192 514
E-MAILobec@techobuz.cz
STŘEDA9.00 - 11.00

Copyright 2013 Těchobuz
Webdesign Estetica s.r.o.

Webová verze